Zadbany DOM - ozonowanie pomieszczeń

OZON - O3 

Ozon - to odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek.


Ozon jest najskuteczniejszym ze znanych środków dezynfekujących. Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.


Ozon jest niezwykle skuteczny w przypadku występujących w pomieszczeniach wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni, wilgoci, usuwa alergeny z pomieszczeń m.in. roztocza kurzu domowego. 


Ozon sterylizuje pomieszczenia oraz skutecznie usuwa różnego rodzaju nieprzyjemne zapachy m.in. wilgoci, stęchlizny, dymu papierosowego, farby, spalenizny lub zapachu zwierząt domowych

Ozon jest coraz częściej stosowany do walki z pleśnią czy grzybem występującym w wszelkiego rodzaju pomieszczeniach i z powodzeniem zastępuje używane różnego rodzaje środki chemiczne. 

Dodatkowe zastosowania ozonu to skuteczne dezynfekcje lodówek, chłodni lub szafek z obuwiem.

I to, co jest najważniejsze: pomieszczenia krótko po ozonowaniu gotowe są do użytkowania. 

Ozon skutecznie niszczy bakterie, grzyby i wirusy, dlatego należy go szeroko stosować w zabiegach dezynfekcji. 

Ozonowanie pomieszczeń, w których gromadzą się ludzie, znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy). W tym celu należy systematycznie dezynfekować ozonem mieszkania, szkoły, biura, pomieszczenia w placówkach służby zdrowia: szpitale, sale chorych, przychodnie, sale operacyjne, gabinety zabiegowe, korytarze, co zapobiega infekcjom i zakażeniom.

Ozonowanie w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Mając na uwadze dobro naszych dzieci, zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo dzieci podatne są na różne alergie i choroby.


Wirusy, bakterie i alergeny, znajdujące się w pomieszczeniach, w tym na zabawkach, podłodze i wszystkich meblach stwarzają zagrożenie dla dzieci. 


Dlatego właśnie dezynfekcja ozonem daje możliwość usunięcia tych zagrożeń, które występują pomimo właściwego dbania o czystość w placówkach.


Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny usługi ozonowania.